Apsaugos firmos vadovai bus teisiami dėl pinigų pasisavinimo ir darbuotojams "vokeliuose" mokėtų algų

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2019 gegužės 24

Vilniaus apygardos teisme bus nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje buvę apsaugos paslaugas teikiančios bendrovės vadovai įtariami pasisavinę beveik 700 tūkst. eurų, o apsaugos darbuotojams mokėję atlyginimus vokeliuose. Tokie faktai nustatyti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos atliktame ikiteisminiame tyrime dėl turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Šiam tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras.

money laundering 1952737 640

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad skirtingu laiku apsaugos bendrovei vadovavę sutuoktiniai iš Vilniaus, kaip įtariama, bendrovės darbo laiko apskaitos dokumentuose įrašydavo neteisingus duomenis apie darbuotojų faktiškai dirbtą laiką. Juose buvo melagingai pateikti duomenys, kad šeši darbuotojai iš Visagino dirba 12 val., o realiai dirbdavo po 24 val. per parą. Visaginiečiams už darbą visą parą buvo „kompensuojama“ atlyginimu vokeliuose. Išaiškinta, kad per kelerius metus šešiems darbuotojams galimai buvo sumokėta beveik 9 tūkst. eurų grynųjų pinigų, kurie nebuvo apskaityti bendrovės buhalterijoje.

Tiriant Vilniuje registruotos apsaugos bendrovės veiklą atskleista, kad dešimtimis tūkstančių eurų siekiančias sumas bendrovei vadovai galimai pasisavino. Bendrovės apskaitoje buvo įtraukti suklastoti dokumentai apie tariamas automobilių ar patalpų nuomos sutartis su įvairiomis Lietuvoje veikiančiomis bendrovėmis. Remdamiesi šiais dokumentais, bendrovės direktoriai pasiimdavo iš bendrovės kasos grynuosius pinigus ir, kaip įtariama, juos pasisavindavo.

Manoma, kad kelerius metus tuometinis vadovas bendrovės lėšas savindavosi, kai sudarydavo beprocentes paskolų sutartis su savo bendrove. Nustatyta, kad sudarius paskolos sutartis apsaugos bendrovė iš direktoriaus „pasiskolino“ daugiau nei 340 tūkst. eurų sumą. Atskleista, kad realiai tokių pinigų direktorius bendrovei neskolino. Suklastojus dokumentus, kad neva paskolos sugrąžintos iš bendrovės kasos buvo paimtos tūkstantinės pinigų sumos.

Atskleista ir dar viena vilniečių sutuoktinių galimai įgyvendinta apgaulė. Įtariama, kad 133 tūkst. eurų bendrovės vadovai galėjo pasisavinti, kai fiktyviai buvo sudaryta paskola ir iš bendrovės kasos paimti grynieji pinigai, kurie buvo perduoti Baltarusijoje gyvenančiam vyriškiui. Tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad apsaugos bendrovių vadovų nepažįstantis baltarusis nebuvo gavęs jokių pinigų, o Lietuvoje lankėsi tik savo atostogų metu.

Už didelių sumų pasisavinimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą buvusiems bendrovėms vadovams gresia laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų.

 

Top